Komatsu potřebu bagr

Kraj chce postavit cyklostezku mezi Prahou a Roztoky,může být hotová za dva roky

Praha (ČTK) - Středočeský kraj chce postavit cyklostezku mezi Prahou a Roztoky. Mohla by být hotová za dva roky, pokud se hejtmanství podaří získat evropskou či národní dotaci. Radní dnes schválili zařazení projektu do plánu investic. Stavba bude podle odhadů stát kolem 16 milionů korun, ale na dalších více než 20 milionů korun vyjde výkup pozemků. Cyklostezka bude součástí Vltavské cyklistické cesty, informoval ČTK Josef Holek z krajského úřadu.

Stezka má být dlouhá necelé dva kilometry a bude mít asfaltový povrch. Nyní musí cyklisté využívat frekventovanou silnici II/242. Kraj by měl na celé akci spolupracovat s městem Roztoky. "Město finančně a procesně zajistí zpracování projektové dokumentace včetně stavebního povolení. My, resp. naše Krajská správa a údržba silnic, zajistí výstavbu. V tuto chvíli je pro celou akci klíčové vypořádání pozemků," uvedl krajský radní pro veřejnou dopravu Petr Borecký (STAN).

Vltavská cyklistická cesta začíná u pramenů Vltavy a vede přes Český Krumlov, České Budějovice, Týn nad Vltavou, Orlík, Štěchovice a Prahu do Kralup nad Vltavou a Mělníka, kde se řeka vlévá do Labe. Měří přes 450 kilometrů a je součástí mezinárodní trasy. Její nový úsek plánuje kraj například též mezi Zdiby a Klecany u Prahy.