Cime 2 kvartál 2024

Kraj a Nymburk budou spolupracovat na dopravních stavbách u sportoviště Veslák

Praha (ČTK) - Středočeský kraj a Nymburk budou spolupracovat na několika významných dopravních stavbách, které mají zklidnit dopravu ve městě v okolí sportovního areálu Veslák. Jde například o vybudování mostu přes Mrlinu nebo cyklostezek. Krajští radní dnes vzali na vědomí návrh memoranda mezi krajem, krajskou správou a údržbou silnic a městem. Souhlasit musí ještě krajští zastupitelé, informoval ČTK za hejtmanství Josef Holek.

"Cílem memoranda je vytvoření podmínek pro úspěšnou realizaci investic. Konkretizace forem spolupráce stran bude upřesněna následným uzavřením smlouvy o spolupráci, kde bude zároveň vymezena finanční spoluúčast stran," uvedl krajský radní pro veřejnou dopravu Petr Borecký (STAN).

Součástí plánovaných staveb je vedle mostu přes Mrlinu také nové dopravní napojení ke sportovnímu areálu a budoucímu parkovišti P+R, točna pro autobusy nebo inženýrské sítě.

Spolupráci na vybudování cyklostezky a související infrastruktury přislíbil také Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI). Kraj by měl být investorem akce, krajská správa silnic má zajistit výstavbu a úpravu staveb v majetku kraje. Město Nymburk poskytne pozemky, zajistí projekční přípravu a financování stavby mostu a spolupráci se SFDI na výstavbě cyklostezky.