Komatsu potřebuju bagr

Koupaliště Cihelna v Pardubicích je před rekonstrukcí, město vypsalo tendr

Pardubice 26. května (ČTK) - Koupaliště Cihelna v Pardubicích po 22 letech provozu dosloužilo. Letos by měla začít jeho kompletní oprava, zavřené bude jednu až dvě sezony. Bazény už jsou ve velmi špatném stavu, technologie je zastaralá. ČTK to řekl provozovatel koupaliště Petr Ministr.

"Po 22 letech odešla technologie, čerpadla, filtry a chemické hospodářství. Potřebujeme to opravit, abychom byli schopní udělat kvalitní vodu. Poslední oprava byla v roce 2000, běžná životnost technologie nebo obkladů je 15 let," řekl Ministr.

Obklady na bazénech už několik sezon opadávají, návštěvníci se o ně mohli zranit, což se i opakovaně stalo. "Počet úrazů se zvyšoval, návštěvník dlaždičku odtrhl, spadla na dno, má ostré hrany a často se o ně někdo pořezal. Dlaždičky se těžko hledají, museli jsme se potápět a sebrat je. Ne všechno pojal vodní vysavač," řekl Ministr.

Až město vybere stavební firmu, začne kompletní oprava. Modernizací projdou i vodní prvky. Bazény stavební firma vybourá, odstraní staré kachličky, poškozenou fólii. Nová fólie bude odolná proti poškození.

"Stěny budou nerezové, na nich bude fólie, přelivová vana bude keramická. Stěny nebude možné proříznout," řekl Ministr. Provozovatelé se v minulosti potýkali s vandalem, který opakovaně prořezával fólii v bazénu, policie ho ale nikdy nechytila, dodal Ministr.

Dispozice koupaliště zůstane stejná, nebudou se přidávat ani ubírat atrakce. Součástí rekonstrukce je také oplocení areálu a tribuna, kde je technologie, jsou tam záchody a sprchy, převlékací boxy. Počítá se i s obnovou opalovacích roštů na tribuně. "Opraví se i obklady také na tribuně a rekonstruuje stará budova, kde je také sociální zařízení," řekl Ministr.

Město rozhodlo o opravě koupaliště loni na podzim. Rozdělilo ji na dvě části kvůli finančním limitům, které má. "Opraví se jedna polovina, následně druhá polovina koupaliště. Bylo předpokladem, že bude zavřené jednu sezonu. Ale vzhledem k tomu, jak probíhá výběrové řízení, hrozí riziko, že bude vypnuté dvě sezony," řekl primátor Martin Charvát (ANO).

Předpokládaná cena je 130 milionů korun. Finální částka ale není jistá, město neví, jaké nabídky podají stavební firmy. Když nenastanou při tendru komplikace, do 30 dní bude mít radnice vybraného dodavatele.

Koupaliště Cihelna je z roku 1960. Areál má rozlohu přes čtyři hektary. Vodní plocha je 3500 metrů čtverečních. Najednou tam může být až 4000 lidí. V Pardubicích provozuje ještě jedno koupaliště plavecký areál, Sluneční pláž zahajuje sezonu 1. června, kapacitu má 1700 lidí.