Komatsu potřebu bagr

Kopřivnice za 23 milionů korun opravuje střechy budovy kulturního domu

Kopřivnice (Novojičínsko) 26. října (ČTK) - Město Kopřivnice na Novojičínsku opravuje 13 z 15 střech členité budovy, v níž sídlí kulturní dům a Technické muzeum Tatra. Pět z nich by mělo být opraveno do zimy, zbývající na jaře. Celý projekt vyjde městský rozpočet na 23 milionů korun. ČTK to dnes sdělila mluvčí kopřivnické radnice Lucie Macháčková.

Dvě z 15 střech bylo kvůli havarijnímu stavu nutné opravit už loni, stálo to 3,7 milionu korun. "Letos následovalo výběrové řízení na zhotovitele dalších 13 střech - toho se bohužel podařilo najít až napotřetí, a proto se pokračování stavebních prací posunulo až do podzimních měsíců," uvedla Macháčková. Střechy celkově zabírají plochu 5715 metrů čtverečních.

"Firma začala opravou nejvyšších celků, aby stavebníci nechodili po střechách, které jsou již hotové. V plánu je stihnout minimálně pět střech, ale samozřejmě bude záležet na počasí. Z důvodu technologických postupů i bezpečnosti pracovníků budou stavební práce zastaveny při teplotě blížící se bodu mrazu," uvedl Adam Ondrašík z odboru majetku města .

Střechy dostanou novou tepelnou izolaci a hydroizolaci. "Opraveny budou i fasády navazující na střešní konstrukce, které budou rovněž zatepleny," uvedla mluvčí. Po opravě střech by měly úpravy kulturního domu pokračovat rekonstrukcí vstupního schodiště, a to podle architektonického návrhu, který naváže na revitalizovaný vzhled centra města.