husqvarna

Kopřivnice pokračuje v úpravách nádrže Větřkovice, vybuduje dětské hřiště

Kopřivnice (Novojičínsko) 7. června (ČTK) - Radnice města Kopřivnice na Novojičínsku bude pokračovat v úpravách místní vodní nádrže Větřkovice. Za více než 600.000 korun tam v následujících týdnech vybuduje dětské hřiště a plánuje i nové plovoucí molo za asi 1,5 milionu korun. ČTK to dnes sdělila mluvčí kopřivnické radnice Lucie Macháčková.

Hřiště by mělo být hotové v polovině července. "V blízkosti stávajících laviček budou instalovány houpačky a prolézačky s pískovým hradem," uvedla mluvčí.

Větřkovická přehrada má podle ní dlouhodobě dobrou kvalitu vody a fungují tam bufet a veřejné toalety. Město ale mělo omezené možnosti jak potenciál přehrady rozvíjet, protože není jejím majitelem a donedávna nebylo ani nájemcem.

"Po mnoha složitých jednáních se vloni daly věci do pohybu a zahájili jsme rekultivaci okolí přehrady. Pláž pokrylo 90 tun kačírku, který rekreantům zpříjemňuje vstup do vody, a instalovali jsme dvě spirálové převlékárny. Letos je na řadě dětské hřiště a v plánu je rovněž nové molo," uvedl Adam Ondrašík z městského odboru majetku.

Město původně počítalo s vybudováním mola už letos, plány ale přehodnotilo. "Moravskoslezský kraj připravuje dotační program na podporu budování mol, takže by byla škoda nepokusit se získat externí prostředky. Pokud se nám tím podaří navýšit rozpočet akce, bude to samozřejmě ku prospěchu věci, neboť dostupné finanční částce bude odpovídat rozsah a kvalita mola," uvedl Ondrašík.