Cime 3 kvartal 2024

Kompletní obnovu mělnického náměstí Karla IV. by mohl zajistit developer

Mělník 21. října (ČTK) - Kompletní obnovu mělnického náměstí Karla IV. by mohl zajistit developer. Na náměstí je komplex budov z období socialismu. Město dlouho plánuje, že je dá zbourat. Další část objektů patří soukromému majiteli, který se se zástupci města setkal už před volbami. Město vlastními silami kompletní proměnu neudělá, je to projekt za stovky milionů korun, řekl ČTK starosta Mělníka Tomáš Martinec (ODS).

Budovy by měly nahradit nové, ve kterých by byly byty i komerční prostory. "V tomto ohledu držíme linii předchozího vedení města," uvedl starosta.

Demolici budov město chystá řadu let, zahájení prací ale komplikovalo to, že část objektu patřila ruským majitelům. Letos ji získala soukromá společnost. S ní by si i nové vedení města podle starosty dokázalo představit spolupráci. Jednat o ní chce v následujících týdnech. Podle výsledků by se pak obnova náměstí řešila společně, nebo by město samostatně vypsalo tendr s konkrétními podmínkami pro developera.

Na obnovu náměstí město nechalo udělat v minulosti i studii. Zahrnovala zeleň, vybudování míst pro setkávání či úpravu parkování. Stavba nikdy nedokončených objektů začala před rokem 1989. Využitelnost budov by i po nákladné přestavbě byla složitá.