Komatsu potřebu bagr

Kolín připravuje půdní vestavbu pro čtyři nové třídy v ZŠ Mnichovická

Kolín (ČTK) - Kolín připravuje rozšíření ZŠ Mnichovická zřejmě o čtyři třídy, vzniknout by měly v půdní vestavbě. Radnice vyhlásila soutěž na architektonickou studii a projekt, hotové by měly být zhruba příští léto. Počet tříd a výši nákladů má upřesnit projektová dokumentace. Město chce na investici využít vládní dotace, případně je připraveno hradit náklady samo, řekla místostarostka Iveta Mikšíková (Změna pro Kolín).

Zájem o bydlení v Kolíně se podle Mikšíkové zvyšuje, s tím bude v dalších letech narůstat potřeba nových kapacit základních škol. "O developerské projekty v Kolíně je hodně zájem, víme, že lidé z okolních obcí i z Prahy se stěhují do Kolína a kapacity škol jsou už nyní na hraně," řekla místostarostka. Dosud nevyužitá půda ZŠ Mnichovická je podle Mikšíkové pro vestavbu s dalšími třídami ideální. "Součástí by samozřejmě měla být i další technická opatření, například výtah," doplnila.

Město v zadávací dokumentaci uvádí, že návrh nesmí zásadním způsobem změnit podobu budovy. "Budova školy, přestože není památkou, je spolu s kostelem a několika okolními domy jediným zbylým artefaktem původního zálabského veřejného prostoru Jiráskova náměstí a jeho architektury. Jde tedy o památku 'zvykovou'. Budovy dotvářejí jediné historické panorama v místě," uvádí zadávací dokumentace. Předpokládaná hodnota zakázky studie a projektové dokumentace je 2,5 milionu korun bez DPH.

V Kolíně žije přes 32.000 lidí, osm základních škol tam navštěvuje přes 5000 dětí.