Komatsu potřebuju bagr

Kolín má v průmyslové zóně v Ovčárech k prodeji poslední volný pozemek

Kolín 16. prosince (ČTK) - Kolínští zastupitelé v pondělí schválili prodej dvou pozemků v průmyslové zóně Kolín-Ovčáry v celkové hodnotě zhruba 29 milionů korun bez DPH. Městu pak bude zbývat poslední volný pozemek, na který už má předběžného zájemce. Vedení města zvažuje vytvoření konsorcia společností, které pozemky vlastní. Novinářům to dnes řekla místostarostka Iveta Mikšíková (Změna pro Kolín). Průmyslová zóna včetně silnic a chodníků má rozlohu kolem 370 hektarů.

"V průmyslové zóně již zbývá poslední pozemek v sektoru H, na který už byl vypsán záměr a je o to zájemce, takže průmyslová zóna Ovčáry je v tuto chvíli předběžně vyprodána," řekla Mikšíková.

Zastupitelé schválili prodej pozemku v sektoru I o výměře 22.000 metrů čtverečních za cenu 10,1 milionu korun bez DPH společnosti PD Partner. "Záměrem této společnosti je vybudovat tam závod na výrobu a přípravu dřevostaveb," řekla místostarostka.

Druhý pozemek v sektoru D1 o rozloze zhruba 40.000 metrů čtverečních má koupit společnost Spell Manufacturing za 18,8 milionu korun bez DPH. Podle Mikšíkové chce společnost spustit moderní provoz na výrobu inteligentních vozíků AGV a výstavbu testovací dráhy. "Již mají navázanou spolupráci se společností Toyota," doplnila.

Město do budoucna zvažuje vznik konsorcia, které by se o areál zóny staralo. Měly by se na něm podílet firmy, které pozemky v zóně vlastní. "Nemáme sice už co nabídnout, ale zůstávají nám tam komunikace a nechceme se o ně starat jen my," řekla místostarostka.

Průmyslová zóna leží asi čtyři kilometry severně od Kolína. Od roku 2005 v ní město ročně prodalo pozemky za desítky milionů korun. Byly významným příjmem do městského rozpočtu. Největší plochu - kolem 125 hektarů - v průmyslové zóně Ovčáry zabírá automobilka Toyota Motor Manufacturing Czech Republic.