Komatsu potřebu bagr

Kolín do září dokončí kruhový objezd na silnici vedoucí ke sportovní hale Borky

Kolín 15. června (ČTK) - V kolínské části Borky v Brankovické ulici budují na silnici ke sportovní hale nový kruhový objezd. Má umožnit zajíždění linkového autobusu a posílit frekventovanou spojku k areálu s několika sportovišti. Silnice se rozšiřuje, vznikají parkovací místa, část chodníku k fotbalovému stadionu, autobusová zastávka, kanalizace a veřejné osvětlení. Stavba by měla být dokončena na začátku září. Stavební práce provádí společnost Halko, město vyjdou na 12,3 milionu korun, informovala ČTK mluvčí města Šárka Hrubá.

Stavební práce provádí firma ve třech etapách, přestavovaný úsek ke sportovištím zůstal průjezdný. "Práce nyní pokračují na druhé etapě, která bude dokončena do 25. června a zahrnuje výstavbu pravé části ke sportovištím fotbalu a atletiky včetně přípravy části kanalizační přípojky pro areál Jiskry," uvedla Hrubá. Poslední etapa včetně finálních povrchů by měla být hotová do 4. září.

Na silnici přibyde zhruba 30 podélných parkovacích míst. Kruhový objezd, který umožní otáčení linkového autobusu, bude mít výjezdy k hale, do města a k fotbalovému stadionu. Další úpravy směrem k fotbalovému stadionu město plánuje až s případnou rekonstrukcí sportovního areálu Jiskry.

Univerzální sportovní halu v městské části Borky dostavěl Kolín loni v červnu. Návrh stavby, která stála více než 100 milionů korun, vzešel z architektonické soutěže. Slouží zejména pro hráče florbalu, korfbalu, házené, volejbalu, futsalu a basketbalu.