Komatsu potřebu bagr

Kolín chystá tendr na projekt parkovacího domu, vyzývá firmy ke konzultaci

Kolín (ČTK) - Kolín chce v přípravách stavby parkovacího domu u vlakového nádraží využít takzvané předběžné tržní konzultace. Mají usnadnit výběrové řízení na projektovou dokumentaci. Pro čtyřpodlažní parkovací dům pro 362 aut ve Starokolínské ulici má město architektonickou studii. Výzvu k předběžné tržní konzultaci zveřejnilo tento týden na webu. Firmy mohou nabídky podávat do 24. května, konzultace by se měly uskutečnit 31. května.

Město momentálně připravuje zadávací řízení na veřejnou zakázku projektové dokumentace. "Před vyhlášením veřejné zakázky chce zadavatel využít předběžné tržní konzultace, které se mohou účastnit zejména všichni potenciální dodavatelé," uvedlo město na webu.

"Osloví se firmy, které s tím mají zkušenosti, mohou se do nich přihlásit i firmy ostatní, je to takový předstupeň veřejné zakázky," řekl novinářům starosta Michael Kašpar (Změna pro Kolín). Firmy mohou s městem například konzultovat problematické body ve studii nebo navrhnout změny. "Nedělá se to často u normálních zakázek, ale u takových velkých zakázek si myslíme, že je to rozumná cesta," doplnil Kašpar. Zápisy z konzultací podle něj budou součástí výběrového řízení na projektanta, které má následovat.

Město plánuje spojit stavbu parkovacího domu s budováním podchodu pod nádražím, se kterým chce Správa železnic (SŽ) začít letos. Podle mluvčí SŽ Nely Eberl Friebové zatím tendr na firmu, která podchod postaví, nebyl uzavřen. Součástí stavby podchodu má být bezbariérový přístup ke všem nástupištím a nové vyústění podchodu na opačné straně nádraží ve Starokolínské ulici. Parkovací dům by měl být na budoucí podchod napojený.

Parkovací dům, ze kterého povede lávka pro chodce, má rozšířit možnosti parkování u vlakového a autobusového nádraží, odlehčí také nedalekému centru města. Kolín plánuje získat na stavbu evropské dotace. Původní odhad na výstavbu domu byl zhruba 100 milionů korun, cena se ale zřejmě změní.