Komatsu potřebu bagr

Kladno vypovědělo pronájem bytu lidem, kteří podle radnice napadli strážníky

Kladno 6. ledna (ČTK) - Kladno vypovědělo pronájem městského bytu lidem, kteří podle města na silvestra byli agresivní k sousedům, nakonec napadli i strážníky a jednomu z nich vzali služební zbraň. Podle radnice je to v Kladně první případ takové výpovědi nájmu. Ukončení pronájmu schválili městští radní, informovala dnes ČTK mluvčí radnice Lenka Růžková.

"Absolutně odmítáme s kolegy takové excesy tolerovat. Proto jsme rozhodli o okamžitém ukončení nájmu, dle zákona je v tomto případě tříměsíční výpovědní lhůta. Tento nájemník se nadále nemá šanci o městský byt ucházet," uvedl primátor Milan Volf (Volba pro Kladno). Podle něj by městský byt měl být privilegiem pro ty, kteří si budou bydlení vážit a dokážou to svým chováním, prací a soužitím s ostatními obyvateli města.

Nájemníci bytu v části Kladno Kročehlavy hlučně oslavovali příchod nového roku až do brzkých ranních hodin. Jejich sousedé nejprve zavolali státní policii. Poté, co hlídka odjela, začali být podle radnice nájemníci agresivní, kopali sousedům do dveří a nadávali jim. "Vyhrožovat sousedům znásilněním a zbitím je naprosto nepřijatelné chování. Zde je nulová tolerance skutečně na místě," doplnil Volf.

Ve 4:30 následoval výjezd kladenské městské policie, ale obyvatel městského bytu strážníkům sdělil, že oslavu nehodlá ukončit a vyzval je, aby mu vypsali pokutu. Strážníci trvali na ukončení oslavy, v době diskuse vyšel z bytu zbitý starší muž, který ale své napadení nechtěl se strážníky řešit. Poté podle mluvčí města vyšel agresivní mladší muž a několik žen. Skupina začala vulgárně nadávat a jeden z mužů se rozeběhl proti strážníkům, kteří proto použili slzotvorný plyn. Po několika minutách muži opět společně agresivně zaútočili na strážníky a jednomu z nich vzali zbraň, uvedla radnice. Na místo přijely posily, které zbraň zajistily a situaci zklidnily. "Jeden z napadených strážníků musel být ošetřen a je v pracovní neschopnosti. Věc jsme předali státní policii k dalším právním úkonům," uvedl ředitel kladenské městské policie Michal Strieborný.

Kladenští radní také v pondělí schválili zakoupení nových bezpečnostních pouzder s více pojistkami, které by měly odebrání služební zbraně zabránit.