Cime 3 kvartal 2024

Kladno se zapojí do dražby chátrajícího hotelu na okraji města

Kladno 18. února (ČTK) - Kladno se zapojí do dražby chátrajícího hotelu La Park na okraji města. Dražit se bude 22. března, vyvolávací cena činí 3,5 milionu korun. Záměr vedení města dnes na dotaz ČTK potvrdil mluvčí kladenské radnice Vít Heral. Objekt je nedaleko komplexu kladenských městských sportovišť včetně zimního stadionu a sportovního areálu Sletiště.

Dražbu jako příležitost pro město označil také opoziční zastupitel Lukáš Hanes (ODS), podle něj by zde mohla být plovárna, výletní restaurace i menší dům s pečovatelskou službou. Podle Herala se vedení Kladna nad záměrem a zapojením do dražby usneslo již dříve, než Hanes publikoval na svém facebookovém profilu anketu na toto téma. Podle Hanese by rekonstrukce objektu stála řádově desítky milionů korun.

Hotelový areál, kde se dříve konaly svatby, školení i další akce, chátrá už více než pět let. Neobklopuje ho zástavba, ale především zeleň. Jedním ze záměrů dřívějších majitelů bylo také jeho přebudování na domov pro seniory, plán se jim ale nepodařilo uskutečnit.