Mercedes

Kladenští radní schválili přidělení zakázky stavby 3. patra zimního stadionu

Kladno 1. března (ČTK) - Kladenští radní schválili přidělení zakázky za zhruba 60 milionů korun na stavbu třetího patra zimního stadionu. Bude v něm zázemí pro režii, sponzory i novináře. Zakázka byla dočasně pozastavena od letošního ledna kvůli nejistotě s přidělením dotace na rozsáhlou opravu střechy a dalších částí zimního stadionu, která celkově vyjde zhruba na půl miliardy korun. Od chvíle, kdy město zakázku pozastavilo, vede s Národní sportovní agenturou konstruktivní a korektní jednání o přidělení dotace, uvedl dnes v tiskové zprávě kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Ve středu bude také primátor spolu s majitelem kladenského hokejového klubu Jaromírem Jágrem jednat se středočeskou hejtmankou Petrou Peckovou (STAN). "Uvidíme, jaké jsou, nebo nejsou možnosti kraje podpořit investici do stadionu. Každopádně budeme respektovat svébytné rozhodnutí kraje a rekonstrukci zimního stadionu tak jako tak určitě dokončíme," doplnil kladenský primátor.

Případné přidělení dotace podle něj ovlivní další investice ve městě, na které by se v případě, že by celou rekonstrukci zimního stadionu platilo Kladno, nedostalo.

Kladenský zimní stadion byl otevřen v roce 1949 a kompletně zastřešen o deset let později. Patří mezi nejstarší v ČR. Oprava střechy, která byla v havarijním stavu, začala loni na jaře. Kromě extraligových Rytířů stadion využívá klub PZ Kladno a další amatérské i mládežnické oddíly včetně škol. Po rekonstrukci může stadion sloužit také k pořádání různých kulturních i sportovních akcí, a to i mimo hokej a krasobruslení.