Cime 2 kvartál 2024

Karlovy Vary chtějí mít do konce rolku studii zástavby Krokovy ulice

Karlovy Vary (ČTK) - Karlovy Vary chtějí mít do konce roku studii zástavby Krokovy ulice. V dalších letech by zde město chtělo vybudovat až 400 bytů, a to zřejmě formou družstevního bydlení. Zároveň město připravuje rekonstrukci křižovatky u obchodního domu Billa, která by se měla změnit na kruhovou s tím, že jedno z ramene povede k budoucí zástavbě. ČTK to řekl náměstek primátorky Karlových Varů Miroslav Vaněk (Karlovaráci). Jak řekl, do konce volebního období by měla být stavba minimálně připravená.

"Jde o smlouvu se společností A69, která se zavazuje, že vypracuje do konce roku územní studie území ve spodní části. Měla by vzniknout studie, kterou bude moci město využít v návaznosti na další stupně projektové dokumentace," uvedl Vaněk. "Já si myslím, že minimálně projekt včetně rozpočtu, prováděcího projektu a stavebního povolení by mohl být do konce volebního období hotový," věří Vaněk.

Karlovy Vary v 90. letech privatizovaly většinu svého bytového fondu. V současné době tak město disponuje jen minimem bytů, a to z velké části jen v ubytovnách. Téma chybějící nabídky bydlení, zejména pro mladé a tudíž za dostupnou cenu, je tak ve městě vždy i tématem voleb. Projekt zástavby Krokovy ulice by mohl být prvním větším projektem, který by mohl chybějící byty v lázeňském městě alespoň částečně řešit. Město sice občas přestaví některý objekt na byty, ale jde většinou jen o jednotky nebo maximálně nižší desítky bytů.

Nezbytnou podmínkou pro výstavbu je ale dopravní napojení Krokovy ulice. To by měla řešit právě nová kruhová křižovatka, která je už součástí celkového dopravního řešení okolo supermarketu Billa a které počítá i s bezpečným napojením na silnici I/6 a průtah Karlovými Vary. Zároveň se tím vyřeší nebezpečná a nepřehledná křižovatka mezi Starou Kysibelskou a Krokovou ulicí.