Mercedes

Karlovarský kraj chce začít s přestavbou sportovní haly v Sokolově za dva roky

Karlovy Vary (ČTK) - S přestavbou sportovní haly Integrované střední školy technické a ekonomické (ISŠTE) v Sokolově chce její majitel, Karlovarský kraj, začít v roce 2025. Záleží ale na tom, jestli si zajistí dostatek peněz z vlastního rozpočtu a dotací. Náklady jsou totiž vysoké, odhady činí 200 milionů korun, řekl dnes novinářům krajský radní pro oblast vzdělávání, školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Jindřich Čermák (Piráti).

Přestavba jedné z největších sokolovských hal se připravuje již několik let. Kromě střední školy ji využívá také řada sportovních klubů k tréninkům i zápasům. Současná hala ale už nevyhovuje současným požadavkům sportovců.

Kraj bude nyní hledat projektanta, který zpracuje projektovou dokumentaci. Stát by měla 15 milionů korun. Hotový projekt pak ukáže přesné náklady přestavby. Poté bude hejtmanství hledat externí zdroje financování, například evropské dotace.

Záměrem přestavby je kompletní změna dispozic haly. "Očekává se tam rozšíření sportovišť, přibudou tam i menší prostory pro menší sporty, které mají v Sokolově tradici. Dojde tam také k navýšení hlavní haly, protože ta současná nesplňuje podmínky soutěží," řekl Čermák. Vzniknout by tam měly prostory pro stolní tenis, centrum úpolových sportů nebo centrum pro vzpěrače.

Sportovní hala podle radního do budoucna zřejmě nebude vyžadovat další externí financování. Na svůj provoz si totiž nejspíš vydělá pomocí pronájmů prostor.