Komatsu potřebu bagr

Kanoistickou loděnici v Hradci Králové postaví firma Redomo za 20 milionů korun

Hradec Králové 23. února (ČTK) - Kanoistickou loděnici na břehu Orlice v Hradci Králové by měla postavit hradecká stavební společnost Redomo za 19,9 milionu korun bez DPH. Před soutěží, do níž se přihlásilo sedm zájemců, město předpokládalo cenu 22 milionů korun bez DPH. ČTK to dnes řekl náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS). Výsledek soutěže budou ještě schvalovat zastupitelé města na zasedání 1. března.

Nový objekt nahradí nevyhovující loděnici z 20. let minulého století, která je na pravém břehu Orlice za sportovním areálem TJ Slavia. Současná loděnice patří městu a využívá ji vodácký oddíl TJ Sokol Hradec Králové a některé střední školy. Stavba loděnice by mohla začít v létě a vše by mělo být hotové na jaře 2023.

V soutěži se podle Bláhy pět zájemců vešlo do městem stanoveného cenového limitu 22 milionů korun bez DPH. "Asi ceny stavebních prací nepádí nahoru tak rychle nebo se trend mění," řekl Bláha k nabídkám.

Novou loděnici by měl tvořit dvoupodlažní objekt, který bude rozdělený na zázemí loděnice a na sklad lodí. Půjde o ocelovou konstrukci pokrytou dřevěným obkladem.

Na stavbu bude město chtít získat dotaci od Národní sportovní agentury (NSA), která by mohla pokrýt asi dvě třetiny výdajů. Žádost o dotaci město podalo loni v září a NSA ji nyní hodnotí.

Hlavní investicí města do sportovních zařízení je stavba fotbalového stadionu za 568 milionů korun bez DPH. Jde o největší zakázku v novodobé historii města. Po přípravnách a demoličních pracích začala stavba stadionu v pondělí. Vše by mělo být hotové v dubnu 2023.