Cime 2 kvartál 2024

JRD zkolaudovala rezidenční projekt Bohdalecké kvarteto.Je kompletně vyprodaný.

Společnost JRD Real Estate, člen skupiny JRD Group, zkolaudovala energeticky úsporný projekt Bohdalecké kvarteto v Michli na Praze 4, jehož investorem je investiční skupina RSJ. Devítipodlažní pasivní dům nabízí 183 bytů a pět komerčních jednotek, k nimž přiléhá vnitroblok s relaxačními prvky osázený zelení a stromy.

Rezidenční areál Bohdalecké kvarteto se nachází v bezprostřední blízkosti lesoparku Bohdalecký vrch. Samotná stavba ve tvaru písmene L je inspirována místním rodákem, a to světoznámým houslistou a skladatelem Janem Kubelíkem. Obytný soubor je architektonicky i opticky rozdělen čtyřmi prosklenými věžemi s pěti samostatnými vchody, na nichž jsou umístěny symboly klasického smyčcového kvarteta – housle, viola, violoncello a kontrabas a pátý vchod je symbolicky pojmenován jako akord. Většinu z celkem 183 bytů doplňuje předzahrádka, lodžie, balkon nebo terasa. Součástí projektu je taképět komerčních jednotek. Majitelé bytů budou moci využívat kočárkárnu, zároveň nebude chybět ani bohaté zázemí pro cyklisty (jako stojany na kola, venkovní myčka nebo servisní stanice) a parkovací stání v podzemním podlaží.

Pro výstavbu Bohdaleckého kvarteta byly využity přírodní materiály a udržitelné technologie, které jsou šetrné k životnímu prostředí a zajišťují v prostorách zdravé vnitřní mikroklima. Mezi základní standardy vybavení tak patří kvalitní izolační okna s trojskly nebo automatický systém řízeného větrání s rekuperací tepla, zajišťující výměnu vydýchaného vzduchu za čerstvý. „Abychom obyvatelům našich bytů poskytli skutečně zdravý domov, součástí rezidenčního areálu je i bohatě vybavený parter, kde se nachází herní zóna s pískovištěm, skluzavkou, balanční lávkou, stezkou z kamenů, workoutová sestava, prvky pro cyklisty a hmyzí hotel,“ přibližuje venkovní prostor Petr Valeš, ředitel produktového managementu JRD, a dodává, že projekt je kompletně vyprodaný, což znovu potvrzuje zájem kupujících o energeticky úsporné a šetrné bydlení. Lukáš Musil, člen představenstva investiční skupiny RSJ si pochvaluje spolupráci s JRD a k úspěchu projektu dodává: „Dlouhodobě dbáme na to, aby developerské projekty, do kterých investujeme, přinášely jejich obyvatelům, ale i sousedům ve stávající zástavbě, vysokou přidanou hodnotu. U Bohdaleckého kvarteta se nám to společně s JRD bezesporu povedlo.“