Cime 2 kvartál 2024

Jižní část ústeckého magistrátu čeká oprava za více než 100 milionů korun

Ústí nad Labem (ČTK) - Na více než 100 milionů korun odhaduje primátor Ústí nad Labem Petr Nedvědický (ANO) náklady na opravu jižního křídla magistrátu. Na vnitřní prostory, kde vznikne přepážkové centrum, město už projekt má. V minulosti vypsalo město veřejnou zakázku, později ji ale zrušilo, protože se nikdo nepřihlásil. Podle vedení samosprávy je teď nutné dopracovat projekt na opravu vnější části budovy, na projektovou dokumentaci vyčlenila radnice pět milionů korun.

Zpracování projektu bude trvat asi rok, půl roku se bude podle Nedvědického vybírat zhotovitel. "Odhaduji, že začneme s opravou té obálky asi v roce 2025," řekl. O něco později by pak mohlo začít také budování přepážkového centra. "Dnes ten projekt sám o sobě není možné realizovat, protože by neodpovídal nárokům na úniky energií," uvedl primátor. Původní projekt na pracoviště, kam se přestěhuje i oddělení osobních dokladů, podle něj není nutné přepracovat. Zvýší se ale odhadovaná cena stavby. "Bez vnější obálky budovy nemá cenu cokoli uvnitř budovat," dodal.

Kromě přepážkového pracoviště se počítá i s vybudováním skladů a archivů, pořízením přístrojového vybavení a informačních systémů. Zrekonstruované prostory budou sloužit zejména pro odbor správní a živnostenský, pokladnu a podatelnu. Součástí má být i dohledové stanoviště městské policie a Czech Point.

Rekonstrukce vnější části bude zahrnovat opravu konstrukce, obvodových stěn, střechy, oken a vstupních dveří. Cílem je, aby objekt splňoval parametry energeticky úsporné stavby s alternativními zdroji.