husqvarna

Jindřichův Hradec plánuje rekonstrukci největšího sídliště Vajgar

Jindřichův Hradec 21. července (ČTK) - Jindřichův Hradec plánuje opravu sídliště Vajgar, největšího ve městě. Radnice kvůli tomu nechá vypracovat územní studii za dva miliony korun. Projekt mimo jiné počítá s výstavbou nového bytového domu a také parkovacího domu. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí města Eliška Čermáková. Záměr však ještě musí schválit zastupitelé.

„Územní studie by měla být nástrojem pro jakékoliv další rozhodování města a provádění změn v této lokalitě,“ uvedl místostarosta města Miroslav Kadeřábek (ČSSD). Dodal, že projekt prakticky řeší například otázku, zda by nový bytový dům nesnížil kvalitu života stávajících obyvatel nebo zda výstavbě odpovídá technická vybavenost a infrastruktura. „Chceme území sídliště posoudit z hlediska zeleně, zástavby a dopravy,“ řekl ČTK Kadeřábek.

Největší jindřichohradecké sídliště ze 70. let 20. století stojí poblíž stejnojmenného rybníku. „Studie by měla posoudit i záležitosti týkající se nábřeží rybníka Vajgar,“ dodal místostarosta. V analytické části studie se mohou poprvé zapojit i tamější obyvatele. Jejich podněty, připomínky nebo také to, co se jim v místě bydliště libí a co jim naopak vadí, budou tvořit důležitý podkladový materiál výsledné studie.

V Jindřichově Hradci žije více než 21.000 obyvatel. Ve třetí městské části, jejíž součástí je i sídliště Vajgar, bydlí téměř 8000 lidí.