Komatsu potřebu bagr

Jihočeský kraj připravuje stavbu stoupacího pruhu z Prachatic do Volar

Prachatice (ČTK) - Jihočeský kraj připravuje stavbu stoupacího pruhu na silnici z Prachatic ve směru na Volary. Náklady na vybudování zhruba kilometrového stoupacího pruhu činí více než 60 milionů korun. Novináře o tom informovala v tiskové zprávě Eva Suchá z kanceláře prachatického starosty.

"Dopravní dostupnost a výjezd ve směru na Volary je v předjížděcí fázi nebezpečný. Moc bych si v budoucnu přál i vyřešení předjížděcího úseku ve směru na Vodňany," uvedl starosta Prachatic Jan Bauer (ODS).

Původně se odhady ceny za stavbu stoupacího pruhu na silnici II/141 pohybovaly kolem 100 milionů korun. Ve výběrovém řízení podala nejvýhodnější nabídku téměř za 65 milionů korun firma Strabag. Městské lesy Prachatice nyní v okolí silnice kácí stromy, následně by mělo budování stoupacího pruhu začít. Práce potrvají do léta a po dobu stavby bude doprava řízena kyvadlově.

Silnice vede na hraniční přechod s Německem a často ji využívají řidiči nákladních automobilů. Ostatní řidiči často pomalu jedoucí kamiony předjíždějí a riskují čelní střety s jinými vozidly. Za 14 let se v úseku stalo 141 nehod, při nichž zahynuli dva lidé.