Cime 2 kvartál 2024

Jihočeský kraj plánuje u J. Hradce stavbu domova seniorů za 400 mil. Kč

Jindřichův Hradec 6. září (ČTK) - Jihočeský kraj plánuje u Jindřichova Hradce výstavbu domova seniorů. Náklady na vybudování objektu pro téměř stovku klientů činí zhruba 400 milionů korun. Domov seniorů by měl být v třípatrové novostavbě, kdy jedno podlaží bude zapuštěno pod zemí. Novináře o tom v tiskové zprávě informovala Hana Brožková z kanceláře jihočeského hejtmana.

"Součástí rozsáhlého objektu bude veškeré vybavení, určené pro komfort klientů a usnadňující péči zaměstnancům. Nebude chybět ani aktivizační místnost nebo kaple,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro sociální oblast Lucie Kozlová (ODS). Dodala, že v areálu dále budou například parkoviště, dílna, zázemí údržby a park. Domov bude stát v lokalitě Bobelovka u Jindřichova Hradce – Otína.

"Chceme zamezit překročení předpokládaného rozpočtu, který u této stavby dosahuje téměř 400 milionů korun. Zvolili jsme proto zadávací řízení formou soutěžního dialogu, který bude Jihočeským krajem použit vůbec poprvé. V rámci něj účastníci, kteří splní zadavatelem požadovanou kvalifikaci, sami navrhnou změny, které povedou k úspornějším a ekologičtějším řešením připravované stavby. Kraj jako zadavatel zanese nejpřínosnější úpravy do projektové dokumentace a vyzve kvalifikované účastníky k podání nabídky,“ uvedl náměstek jihočeského hejtmana Pavel Klíma (TOP 09).

V domově bude 34 jednolůžkových a 30 dvoulůžkových pokojů. Stavba by měla začít v dubnu 2022, její dokončení pak kraj plánuje na únor roku 2024.