Cime 1 kvartál 2024

Jičín vybuduje ve sportovním areálu tenisovou halu za 52 milionů korun

Jičín 12. května (ČTK) - Sedmnáctitisícový Jičín postaví v městském sportovním areálu tenisovou halu, která ve sportovním komplexu zatím chybí. Hala bude na místě nynějších dvou tenisových kurtů. Za 51,8 milionu korun včetně daně ji postaví hradecká společnost Valc. Hala bude víceúčelová, využívat ji budou moci i další sportovci, řekl dnes ČTK mluvčí radnice Jan Jireš.

Jičínský sportovní areál v Lipách zahrnuje sportovní halu, krytý bazén a venkovní hřiště a sportoviště. Konají se v něm soutěže celostátního významu. Díky hale se tenis v Jičíně stane celoročním sportem. "Věřím, že hala přispěje k dalšímu rozvoji sportu ve městě a vytvoří podmínky pro tenisovou mládež, aby mohla navázat na bohatou tradici,“ uvedl po podpisu smlouvy s firmou Valc starosta Jan Malý (ANO).

Stavba by měla začít na konci června, vše by mělo být hotové ve druhé polovině roku 2023. Nejdražší stavební materiály, především ocel na stavbu skeletu budovy, by již měla mít firma podle radnice zajištěné. Stavbu bude město financovat bez dotací. V letošním rozpočtu má na to radnice vyčleněných 25 milionů korun.

Halu bude tvořit ocelový rám opláštěný izolačními panely. Součástí investice bude i stavba zázemí a toalet, tribuny a spojovacího krčku s moderním objektem šaten, který město v areálu postavilo v roce 2017.

Zatím poslední velkou investicí města do sportovišť byla právě stavba šaten za 41 milionů korun bez daně. Předtím Jičín v roce 2011 nákladem zhruba 100 milionů korun přestavěl zimní stadion, když stavbaři zastřešili otevřené kluziště a postavili jeho nového zázemí.

Hlavní současnou investicí Jičína je stavba sítí, komunikací a veřejných prostranství pro novou obytnou čtvrť na místě bývalých kasáren. Za 208 milionů korun s DPH ji od března buduje sdružení firem Eurovia CS a Stavoka Kosice. Stavba by měla být hotová v první polovině roku 2025. Jde o největší investici v novodobé historii města.