Cime 3 kvartal 2024

Jevíčko na Svitavsku připravuje na okraji města novou průmyslovou zónu

Jevíčko (Svitavsko) 13. listopadu (ČTK) - Jevíčko na Svitavsku připravuje na okraji města novou průmyslovo podnikatelskou zónu. Na čtyřech hektarech bude zejména lehký průmysl. ČTK to řekl starosta Dušan Pávek (Naše Jevíčko 2022).

"Zatím se nám to jeví, že to budou drobnější podnitelské areály, hodně místních podnikatelů se hlásí, že by tam měli zájem rozšířit své stávající provozy," řekl Pávek.

Náklady na přípravu pozemků budou kolem 14 milionů korun. Zónu podpořilo ministerstvo průmyslu a obchodu dotacemi, vymezuje tam typ podnikatelských aktivit, respektive některé zakazuje. "Kupříkladu tam není možné postavit lihovar. Dotace je 9,3 milionu korun," řekl Pávek.

Zóna bude v Třebovské ulici naproti čerpací stanici na výjezdu z města směrem na obec Chornice a Moravskou Třebovou. "Museli jsme vykoupit větší část pozemků, pak jsme část pozemků směnili s místní Hanáckou zemědělskou společností. Díky tomu vznikla lokalita čtyř hektarů," řekl starosta.

Zónu bude město nabízet postupně, příští rok by chtělo mít připravenou půlku zóny. Zatím utratilo asi třetinu předpokládaných nákladů na výstavbu. Podle starosty je v regionu dostatek pracovních příležitostí. Do výroby ale firmy těžko hledají pracovníky a často se poohlížejí po zahraničních pracovních, dodal.