Cime 2 kvartál 2024

Jevíčko chystá 32 parcel pro stavbu rodinných domů, zájemce má

Jevíčko (Svitavsko) 9. listopadu (ČTK) - Město Jevíčko na Svitavsku investuje v novém volebním období 40 milionů korun do parcel pro stavbu rodinných domů. Bude jich 32, některé jsou už zamluvené. ČTK to řekl starosta Dušan Pávek (Naše Jevíčko 2022). Cena je podle něj srovnatelná s okolními městy stejné velikosti.

Pozemky město prodá za 1300 korun bez DPH za metr čtvereční. Parcely mají velikost 650 až 700 metrů čtverečních. "Pozemek vyjde na jeden milion korun. Cena je v území srovnatelná, Velké Opatovice prodávají za totožnou cenu. Větší města Boskovice, Svitavy jsou asi o tisícikorunu výš," řekl Pávek.

Městské náklady na zasíťování parcel jsou vyšší, než je prodejní cena. Radnice chce podpořit novou výstavbu, aby se rozvíjelo město, zvýšilo nebo aspoň udrželo počet obyvatel. Jevíčko jich má kolem 2900.

"Bude nás to stát zhruba 2200 korun za metr čtvereční, pořád je dotace města dostatečně vysoká, jako město na tom určitě nevyděláme," řekl Pávek.

Lokalita je na okraji města, asi 200 metrů odsud je koupaliště a sportovní areál, půl kilometru je škola a školka, centrum města je vzdálené přibližně 800 metrů. "Jevíčko není tak veliké, služby jsou pro novou lokalitu dostupné," řekl Pávek.

Parcely jsou pro individuální výstavbu rodinných domů. Jinak město například družstevní byty stavět zatím nechce. Jevíčko v minulosti stavělo pouze sociální byty. A developer v budoucnu nabídne nové bytové a řadové domy, řekl Pávek.

"Město developerské společnosti prodalo část pozemků. Je velká poptávka po bytech, stále máme asi 80 žadatelů o městský byt, někteří si třeba budou chtít pořídit bydlení v nové bytové zástavbě," řekl Pávek.