Cime 3 kvartal 2024

Jet Investment podnikatele Igora Faita koupila 70 procent kuřimské firmy Likov

Brno (ČTK) - Skupina Jet Investment brněnského podnikatele Igora Faita koupila do svého fondu Jet 3 většinový podíl v kuřimské firmě Likov, která se zabývá výrobou stavebních profilů pro systémy zateplování. Podle serveru HN.cz, který o transakci informoval s odvoláním na majitele skupiny, koupil Jet ve firmě 70 procent. Cenu podílu strany nezveřejnily.

"Fond koupil firmu od čtyř společníků, kteří jsou potomky zakladatelů společnosti. Jde o úspěšnou rodinnou firmu s dlouhodobě růstovou historií, do které vstupujeme jako investor v okamžiku generační obměny s cílem podpořit její další rozvoj a zahraniční expanzi," citoval server Faita.

Původními majiteli byli Pavel a Petr Burantovi a Radek a Daniel Tomanovi. Tři z nich dál zůstávají podílníky ve společnosti s třicetiprocentním podílem, přičemž Radek Toman nadále bude působit ve funkci generálního ředitele společnosti.

Společnost Likov vyrábí a distribuuje plastové a hliníkové stavební profily a doplňkový sortiment, který je určený pro systémy vnějšího zateplení budov. Podle výroční zprávy dostupné v Sbírce listin dosáhl čistý obrat firmy 1,5 miliardy korun, zisk po zdanění dosáhl 231 milionů korun.

Firma Jet Investment se od vzniku v roce 1997 specializuje na vyhledávání investičních příležitostí do středně velkých společností výrobního průmyslu, které považuje za perspektivní. Spolupodílníky jsou Igor Fait, Lubor Turza, Libor Šparlinek a Marek Malík. Ve fondech kvalifikovaných investorů spravuje aktiva včetně nesvolaného kapitálu ve výši 12 miliard korun.