Cime 2 kvartál 2024

Jeseník se rozhodl prodat svůj hotel Slovan, za minimálně 32,7 milionů Kč

Jeseník 7. června (ČTK) - Jesenická radnice chce prodat čtyřhvězdičkový hotel Slovan, který je na centrálním Masarykově máměstí. Město chce za hotel minimálně 32,7 milionu korun. Má i další podmínky - kupující musí provozovat nemovitost jako hotel, a to po dobu minimálně deseti let, a nesmí být dlužníkem města. ČTK to dnes řekla starostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová. O zveřejnění záměru prodeje hotelu bude rozhodovat ještě zastupitelstvo. Významný objekt v majetku města byl před 15 lety rozsáhle rekonstruován.

Jeseník tuto cestu zvažoval již delší dobu, loni radnice ukončila se současným nájemcem smlouvu s tříletou výpovědní lhůtou. "Prodej řešíme v době výpovědní lhůty, tamní firma ho bude provozovat ještě dva roky. V podmínkách prodeje máme, že nechceme, aby po dobu deseti letech zde bylo něco jiného, než je hotel. Město by velmi rádo chtělo kvalitní restauraci a ubytování na náměstí," uvedla starostka. "Je to významná stavba na náměstí. Byli bychom rádi, aby zůstala v dobrých rukou a rozvíjela se i zdejší gastronomie," dodala. Kupní cena podle ní vychází ze znaleckého posudku.

Vedení města při výpovědi smlouvy loni uvedlo, že byla pro město již finančně nevýhodná. Nájemce platil měsíčně za užívání objektu 35.000 korun bez DPH a 5800 korun za pronájem vybavení, které je však potřeba každoročně renovovat či dokupovat nové, upřesnila tehdy starostka. Právě potřeba renovace zařízení, které je rovněž v majetku města, a dalších investic do objektu je i důvodem zamýšleného prodeje.

Čtyřhvězdičkový hotel Slovan s šesti desítkami lůžek v 35 pokojích byl v roce 2007 zrekonstruován, ve stejnou dobu vyrostlo v jeho sousedství obchodní centrum Alkron. Součástí investice přes 200 milionů korun, na kterou radnice získala dotaci z evropských fondů a od státu, byla stavba centra pro cestovní ruch. Hotel měl problémy se získáním stabilního nájemce už od otevření. První vítěz výběrového řízení na poslední chvíli odstoupil, radnice poté musela vypisovat nové tendry. V červnu 2012 začala hotel provozovat pražská firma Alteris. V prostorách je i restaurace a kavárna.