Jeseník postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici za 22 milionů korun

Jeseník 12. října (ČTK) - Jeseník postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici za 22 milionů korun. Na stavbu, kterou město plánovalo čtyři roky, se již radnici podařilo získat dotace a v pondělí tento týden vybrat zhotovitele stavby, informovala ČTK mluvčí radnice Lucie Musialová. Moderní budova bude v lokalitě Zóny za Podjezdem, nahradí dosavadní nevyhovující sídlo dobrovolných hasičů v plechové hale.

"Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Jeseník má nezastupitelnou úlohu v požární ochraně. Nejenže se účastní výjezdů po boku profesionálů, navíc v době, kdy profesionální hasiči jsou na výjezdu, drží pohotovost. Je tedy nutné, abychom jim poskytli patřičné zázemí," uvedla starostka města Zdeňka Blišťanová (Jeseník srdcem).

Dobrovolní hasiči dosud sídlí v plechové hale v areálu budov v Tovární ulici, podle města jde o zázemí ve zcela nevyhovujícím stavu. Nová moderní budova bude splňovat současné požadavky na výkon služby jednotky požární ochrany. Výhodou bude podle zástupců radnice i snížení provozních nákladů, které v současné době pokrývají opravy a údržbu stávajícího objektu zbrojnice nebo spotřebu energií.

Na výstavbu sídla hasičů získalo město peníze z dotací. Výstavba by měla být dokončena v příštím roce, dodala mluvčí radnice.