husqvarna

Jehnice postaví hasičům zbrojnici za 19 milionů, Útěchov a Komín čeká oprava

Brno 11. srpna (ČTK) - Městská část Brno-Jehnice plánuje stavbu požární zbrojnice pro dobrovolné hasiče téměř za 19 milionů korun. Městská část Komín hodlá za 28 milionů zrekonstruovat současnou zbrojnici, to samé chce udělat za 13 milionů Útěchov. V tiskové zprávě to uvedl brněnský magistrát. U města mohou radnice žádat o dotaci. Peníze mohou dostat i od státu prostřednictvím Hasičského záchranného sboru ČR a od kraje.

Ministerstvo vnitra vyhlásilo prostřednictvím generálního ředitelství hasičů dotační titul pro jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí pro příští rok. Dotace na rekonstrukci nebo stavbu nové zbrojnice může činit až 4,5 milionu korun. Žádost je potřeba předložit do 22. srpna. Přispěje i město a podpořit stavbu by mohl i kraj do výše maximálně tří milionů korun. "Aby byly jednotky akceschopné při hašení požárů a dalších mimořádných událostech, musí mít dobré vybavení i zázemí. Proto jsme souhlasili s tím, aby si Jehnice, Útěchov a Komín zažádaly o dotace na stavbu či opravu požárních zbrojnic, na nichž se bude město v případě přidělení dotace finančně podílet. A věřím, že se vyjedná i finanční spoluúčast kraje," uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS).

V Jehnicích vznikne nová zbrojnice, aby měli hasiči zázemí a mohli tam umístit techniku. Město by mohlo přispět kolem deseti milionů. V Útěchově je v plánu rekonstrukce zbrojnice, která má v současnosti jen garáže. V plánu je dvoupatrová stavba, kde bude nad garážemi školicí místnost, kancelář a technické zázemí. Město by mohlo dát téměř tři miliony. V Komíně je v plánu rekonstrukce zbrojnice, která je v areálu vozovny Komín. Budova bude mít dvě podlaží a rozšíří se o přístavbu. Město by mohlo přispět 20 milionů korun.