Komatsu potřebu bagr

Jaroměřice nad Rokytnou prodávají pozemky v nové zahrádkářské kolonii, zájem je

Jaroměřice nad Rokytnou (Třebíčsko) (ČTK) - Asi čtyřtisícové Jaroměřice nad Rokytnou budují další zahrádkářskou kolonii. Zájem o pozemky je podle starosty Jaroslava Soukupa (SOCDEM) velký i na malém městě, zahradničení je oživeným trendem. Zvedá ho také příznivá cena, město pozemky v lokalitě Skalka nabídlo za 400 korun za čtvereční metr.

"Byly to pozemky vhodné na zahrady, jako stavební pozemky to využít nešlo. Leží mimo zástavbové území, mimo intravilán, tam v žádném případě stavět (domy) nechceme," řekl Soukup. Majitelé zahrad si mohou postavit jen menší zahradní chatu. Pozemky mají velikost asi 500 až 800 čtverečních metrů.

Lokalita Skalka vznikla na pozemcích města, pro které nemělo město jiné využití. "Na zahradu to byly vhodné pozemky, výhodou bylo i to, že nešlo o zábor polí, je tam trochu svah, takže je to rozumné využití," řekl Soukup. Volné pozemky v lokalitě s 18 parcelami ještě zbývají.

Jaroměřice nad Rokytnou už mají tři větší zahrádkářské kolonie s desítkami zahrad u silnice na Příštpo nebo u koupaliště. Skalka bude podle starosty posledním místem, kde mohou na obecních pozemcích vznikat, s dalšími územní plán nepočítá.

Novou zahrádkářskou kolonii loni zřídila i Třebíč. Nabídla k prodeji za vyvolávací cenu 650 korun za čtvereční metr 24 parcel v jižní části města.