Komatsu potřebu bagr

J. Hradec postaví cyklostezku, která propojí město s Dolním Skrýchovem

Jindřichův Hradec (ČTK) - Jindřichův Hradec postaví cyklostzeku, která propojí město s nedalekým Dolním Skrýchovem. Náklady na necelé dva kilometry dlouhou cestu budou více než 10 milionů korun. Cyklisté se díky nové stezce dostanou na kole z Dolního Skrýchova až do centra Jindřichova Hradce. ČTK to řekla Eliška Čermáková z kanceláře jindřichohradeckého starosty.

"Na akci máme požádáno o dotaci z integrovaného regionálního operačního programu, která může pokrýt až 85 procent nákladů. O tom, jestli dotaci získáme, bude jasno do konce června," uvedl starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár (ANO).

Práce na cykostezce začnou 10. července a skončí v listopadu. "Projekt zahrnuje stavbu stezky včetně dvou míst pro odpočinek, úpravy přiléhajících zpevněných ploch, úpravy odvodnění a terénní úpravy," uvedla Čermáková.

Jindřichův Hradec patří mezi vyhledávané cyklistické lokality. Leží poblíž turisticky oblíbené Třeboně a směrem k Vysočině je další návštěvnicky oblíbená Česká Kanada. "Novou cyklostezka však nebude sloužit jen turistům, mohou ji využívat i obyvatelé z Dolního Skrýchova na cestu do Jindřichova Hradce," řekla Čermáková.