Mercedes

Investoři postaví u Ostružné horský areál bezmála za půl miliardy Kč

Jeseník 29. listopadu (ČTK) - Bezmála půl miliardy korun investují developerské společnosti Domoplan a MyResorts do zahájené stavby horského střediska Lesní stráně na pozemcích u Ostružné na Jesenicku. Součástí projektu na místě bývalého rekreačního zařízení mezi Ostružnou a Ramzovou je pětihvězdičkový hotel, pět desítek apartmánů a přírodní wellness centrum, jehož část bude přímo v lese. Projekt má být dokončen ve třetím čtvrtletí roku 2025. ČTK to dnes sdělil zakladatel developerských společností Tomáš Vavřík.

"Lesní stráně představují další z našich prémiových projektů, které připravujeme na českých horách. Jeseníky jsou nádhernou oblastí, turisticky jednou z nejvyhledávanějších u nás. Chceme proto lidem nabídnout to pravé místo pro relaxaci s celou řadou prvotřídních služeb. Poptávka po těchto typech holiday resortů, kde mají lidé možnost kdykoliv během roku strávit dovolenou ve vlastním apartmánu s veškerým klientským servisem, je rok od roku větší," uvedl Vavřík.

Areál u Ostružné nabídne 54 apartmánů, necelá polovina z nich je určená k prodeji. Zbylé budou po dokončení nabízeny k pronájmu. Projekt počítá také s kinosálem, společenskou hernou, dětským koutkem s herní místností i venkovní workoutovou zónou s lezeckou stěnou či venkovním posezením. Součástí wellness centra bude zážitkový bazén a sauny. Spotřebu celého areálu pokryjí z 50 procent obnovitelné zdroje energie

Infrastruktura cestovního ruchu v Jeseníkách byla v posledních letech i díky dotacím EU výrazně modernizována. V horském regionu vznikly nové ubytovací kapacity, turistické atrakce a lyžařské areály. Například do modernizace areálu Kraličák nedaleko Starého Města na Šumpersku, který zabírá více než 600 hektarů a čítá 12 sjezdovek o celkové délce 10,5 kilometru, jeho majitel za posledních pět let investoval zhruba 400 milionů korun. Středisko se postupně zaměřuje také na rozvoj letní turistiky, letos v něm byla otevřena bobová dráha. Díky postupným investicím by se měla zvýšit roční návštěvnost areálu z nynějších 215.000 až na 600.000 lidí.

Jeseníky podle expertů milionové investice do modernizace turistické infrastrukturu nutně potřebovaly, protože provozovatelé tamních rekreačních středisek po roce 1989 dlouhá léta s jejich rekonstrukcí otáleli. Hodně lyžařů dalo přednost střediskům v Krkonoších, která byla vybavena lépe, a do Jeseníků jezdilo i méně turistů.