Komatsu potřebu bagr

Investor může postavit pět velkých skladovacích hal u Modlan na Teplicku

Modlany (Teplicko) 8. září (ČTK) - Pět velkých skladovacích hal může postavit investor u Modlan a Rtyně nad Bílinou na Teplicku. Rozhodl o tom krajský úřad Ústeckého kraje. Splnit přitom musí podmínky stanovené krajem a městem Teplice. ČTK to dnes zjistila ze zveřejněného rozhodnutí. Stavbu už dříve schválil teplický stavební úřad, proti jeho rozhodnutí se odvolala obec Modlany. Krajský úřad změnil rozhodnutí v rozsahu záměru, od stavby jedné z hal totiž mezitím investor upustil.

Haly na zelené louce chce stavět firma PH-Real, projekt nazvala PH Park Teplice. Haly plánuje postavit 14 kilometrů jihozápadně od Ústí nad Labem, na návrší severně od silnice I/63 u přivaděče k dálnici D8. Původně chtěla postavit šest hal, rozhodnutí krajského úřadu se týká pěti hal. Od stavby jedné haly žadatel o vydání územního rozhodnutí upustil. Sloužit mají ke skladování a lehké výrobě. Záměr počítá i s výstavbou dopravní infrastruktury a několika stovkami parkovacích míst.

Ke stavbě se už v minulosti mohla vyjádřit veřejnost. Místní záměr odmítali kvůli mimořádnému zásahu do orné půdy nejvyšší kvality. Proti stavbě se na tehdejším veřejném projednání vyslovili i zemědělci, podle kterých areál bude oteplovat místní mikroklima a snižovat srážky.

Krajský úřad ve vydaném rozhodnuté změnil či upravil podmínky stanovené teplickým stavebním úřadem, případně některé podmínky doplnil. Investor musí splnit také podmínky stanovené ministerstvem životního prostředí. Jednou z nich je, že investor učiní taková opatření, aby v průběhu výstavby nedošlo ke kontaminaci okolních zemědělských pozemků. Dále pak zabezpečí, aby prováděním stavby a jejím užíváním nedocházelo k narušení hydrologických a odtokových poměrů na okolní zemědělské půdě. Proti rozhodnutí krajského úřadu se nelze odvolat.