Komatsu potřebu bagr

Investiční fond Arete získal průmyslovou halu nedaleko Milovic

Praha / Milovice (ČTK) - Fond investiční skupiny Arete koupil nedaleko Milovic na Nymbursku průmyslovou halu o rozloze přes 8000 metrů čtverečních. Nájemcem bude výrobce střešních nosičů společnost AAS Automotive, kterou vlastní irská společností Decotek Group. Hodnota obchodu činí několik milionů eur, informoval dnes fond v tiskové zprávě.

Podle spoluzakladatele skupiny Arete Roberte Idese má areál nedaleko dálnic D10 a D11 a v blízkosti pražského okruhu pro automobilový průmysl strategickou polohu. "Významnou roli při akvizici hrál také bonitní prémiový nájemce. S firmou AAS Automotive jsme podepsali dlouhodobou nájemní smlouvu, kterou garantuje firma Decotek. Decotek má ambiciózní plány v rámci regionu a mezi její zákazníky patří nejprestižnější automobilové značky na světě," uvedl Ides.

Projekt má podle generálního ředitele společnosti Decotek Automotive Toma Hylanda patřit k nejvýznamnějším ve střední Evropě. "Jako původně irská firma máme ambici expandovat na nové trhy v regionu. Akvizice firmy AAS společností Decotek, která se specializuje na vnější obložení automobilů, rozšíří nabídku produktů a služeb pro naše zákazníky ve střední a východní Evropě, včetně kompletní lokalizované servisní podpory," uvedl Hyland.

Součástí areálu jsou výrobní, skladovací a kancelářské prostory. "Zároveň má areál prostor pro další expanzi na ploše několika tisíc metrů čtverečních," uvedl fond v tiskové zprávě.

Investiční a nemovitostní skupina Arete vznikla v roce 2014, zaměřuje se na investice do nemovitostí. První a druhý podfond Arete Invest už ukončily činnost. V roce 2020 vznikl třetí podfond Arete Industrial se zaměřením na investice do dokončených průmyslových nemovitostí a jejich výstavbu.