husqvarna

Investice do rezidenčních nemovitostí,trefa do černého

Praha 4. března 2021 (PROTEXT) - Investujete do rezidenčních nemovitostí? V současné době je to trefa do černého

Aktuální situaci na trhu rezidenčních nemovitostí asi netřeba představovat. Poptávka po bydlení převyšuje nabídku a na situaci nic nezměnil ani uplynulý rok plný koronavirových opatření. Ceny se šplhají vzhůru a banky zatím půjčují peníze relativně levně. Vydělat na investici do rezidenčních nemovitostí nyní mohou i drobní investoři.

Když se řekne investice do nemovitostí, častou a oprávněnou obavou mnoha potenciálních investorů bývá nutnost alokovat jednorázově vysokou částku nebo poměrně dlouhá návratnost investice.

Investovat do nemovitostí lze ale i jinak; s mnohem kratším investičním horizontem a nižší částkou. V tomto směru vychází individuálním investorům vstříc crowdfunding, který zpravidla umožňuje investovat částky již od několika tisíců korun do jednotlivých projektů.

To je případ i momentálně největší tuzemské crowdfundingové akce probíhající na platformě finGOOD.cz.

Společnost Slezskomoravská developerská s.r.o. si na platformu přišla pro úvěrové financování s cílovou částkou 20 milionů korun. Investorům, kteří se na úvěr poskládají, nabízí na oplátku zhodnocení 6 % ročně na 24 měsíců.

Celkem si tak investoři rozdělí výnos ve výši 2,4 mil. Kč poměrově podle výše své investice. Minimální investovaná částka je přitom 5000 Kč.

“Spojení crowdfundingu a developmentu se přímo nabízelo. Investice do nemovitostí je dnes téměř sázka na jistotu. Mnoho investorů však chce nebo může investovat maximálně desítky až stovky tisíc korun. A přesně proto jsme tady.” vysvětluje Vít Hutař z platformy finGOOD.

Investiční crowdfunding je tedy jednou z možných cest, jak své peníze zhodnotit díky silné poptávce po nemovitostech. Před samotným zveřejněním investiční příležitosti provede platforma pečlivou analýzu rizik. Výsledek tzv. due diligence zpřístupní registrovaným investorům, kteří tak získají maximum informací a mohou se rozhodnout, jestli a jakou částku do projektu zainvestují.

“Máme radost, že můžeme nabídnout investorům na naší platfomě takto solidní a plně zajištěnou investiční příležitost. Vybraná částka bude použita na kultivaci pozemků určených pro výstavbu dostupných a moderních rezidenčních nemovitostí.” dodává Hutař.

Co je investiční crowdfunding?

Jedná se o způsob financování projektů, kdy se větší počet jedinců skládá na půjčku určitému subjektu. Tuto půjčku splácí příjemce financí spolu se sjednaným úrokem a z pohledu investora se tak jedná o profitabilní investici.

P2P nebo-li peer to peer je označením situace, kdy lidé jakožto individuální investoři půjčují jednotlivcům, P2B (či peer to business) pak investici jednotlivých investorů do společností, které kapitál využijí pro další rozvoj svého podnikání.

Kvůli zvýšení právní ochrany, pohodlí a zjednodušení pro obě strany transakce začaly vznikat platformy, které dávají prostor pro setkání investorů a a investovaných, ať už se jedná o jednotlivce nebo společnosti.