Cime 1 kvartál 2024

Opravdová revoluce v pracovním prostředí. To jsou nové MICROOFFICE od české společnosti SilentLab.

Vybudovat v hlučné kanceláři tiché místo na práci nebo důležitá jednání nebylo nikdy jednodušší. Stačí do ní umístit jeden nebo více MICROOFFICE. Ty nejmodernější aktuálně představuje společnost SilentLab, která se zabývá akustikou kancelářských prostor. Firmám nabízí menší MICROOFFICE UNIQ nebo větší MICROOFFICE CUBIQ. Jejich nespornou výhodou je, že je do prostoru umístíte bez nutnosti stavebních úprav. Díky unikátnímu designu se navíc zcela propojí s prostředím kanceláře.

 

„Lidé na pracovišti bojují s velkým hlukem a nedostatkem soukromí. V SilentLab hledáme na tyto problémy odpovědi,“ říká spoluzakladatel společnosti Jan Kaňka. „MICROOFFICE UNIQ a CUBIQ jsou pro mě ztělesněním opravdové revoluce v pracovním prostředí. Dali jsme si záležet na každém detailu a vytvořili naprosto jedinečný a funkční design,“ dodává druhý ze spoluzakladatelů Jaroslav Vendl.

 

Obě verze MICROOFFICE charakterizují tři pilíře – právě originální design, díky němuž se vizuálně perfektně propojí s prostorem kanceláře, prověřená a dokonale funkční akustika, a navíc i revoluční ventilační systém, který pomáhá prodloužit dobu na nerušenou práci. Každá z verzí má rovněž svůj vlastní trumf – zatímco v případě MICROOFFICE UNIQ je to unikátní prosklený strop, díky němuž proudí dovnitř maximum denního světla, obrovskou výhodou MICROOFFICE CUBIQ jsou jeho rozměry, díky nimž zabírá jen tolik místa jako dva standardní pracovní stoly. Výjimečná je i variabilita vnitřního uspořádání – může sloužit jako klasická zasedací místnost, ale také jako odpočinková zóna s barovým stáním nebo pohodlnými křesly.

 

Pod designem MICROOFFICE jsou podepsáni architekti Vojtěch Kaas a Jan Kalivoda z PROGRES ATELIER. „Oba MICROOFFICE jsou výjimečné tím, že fungují akusticky dovnitř i ven. Díky tomu poskytují každému uživateli ideální pracovní prostředí,“ shodují se architekti, kteří dali MICROOFFICE od SilentLab ikonickou tvář.

 

Právě MICROOFFICE jsou přitom trendem budoucnosti. Důvodů je pro to hned několik. Z výzkumů vyplývá, že zvyšují produktivitu v práci až o 10 % a šetří tak firmám všech velikostí až statisíce korun měsíčně. Navíc je ticho při práci v jejich podání nejen elegantní, působivé a efektivní, ale díky nižší hladině stresu také velmi zdravé, což je další významný benefit na současném trhu práce.

 

„Naše MICROOFFICE sami vyrábíme, jsme tedy schopni je nabídnout v nepřeberném množství barev a kvalitních látek tak, aby co nejlépe zapadly do každého prostoru a zcela vyhovovaly přáním zákazníků,“ dodávají Jan Kaňka a Jaroslav Vendl.