Cime 3 kvartal 2024

IKEA otevře v úterý nový sklad o rozloze 8000 m² u brněnského letiště

Brno 26. července (ČTK) - Švédský nábytkový řetězec IKEA otevře od úterý nový výdejní sklad u brněnského letiště. Hala má rozlohu 8000 metrů čtverečních a zákazníci si v ní vyzvednou výrobky, které nejsou přímo v obchodním domě vzdáleném necelých deset kilometrů. Přilehlé parkoviště je přizpůsobeno požadavkům společnosti a má mírný sklon, aby se koupené zboží dalo lépe nakládat do auta. ČTK to řekl Jakub Splavec, mediální zástupce skupiny Accolade, která komplex u letiště vlastní.

Lidé si u brněnského letiště nově vyzvednou skříně nebo kuchyňské linky. Společnost má od roku 1998 prodejnu v Avion Shopping Parku, nábytek a bytové doplňky tam nabízí na 25.500 čtverečních metrech. Jeden výdejní sklad má také ve Slatině.

"IKEA je značka, se kterou sdílíme principy šetrného přístupu ke světu. Vnímá například potřebu vdechovat nábytku druhý život, my se věnujeme regeneraci starých průmyslových areálů. Investice do revitalizace brownfieldů jsou základem naší firemní kultury," uvedl ředitel skupiny Accolade Milan Kratina.

IKEA je největší prodejce nábytku v ČR, má zde čtyři obchodní domy. Ve finančním roce 2019/2020 vykázala tržby 10,5 miliardy korun a čistý zisk 1,1 miliardy korun. Zaměstnávala v průměru 1626 pracovníků. V Brně doplňuje nabídku nábytkářských řetězců společnost Kika v Olympii, Asko a Sconto u prodejní zóny Olympia a na druhé straně dálnice XXX Lutz a Möbelix.