Komatsu potřebu bagr

Humpolec odložil stavbu tribuny a obnovu fotbalového hřiště, kvůli nákladům

Humpolec (Pelhřimovsko) 10. prosince (ČTK) - Humpolec na Pelhřimovsku zatím nebude stavět novu tribunu a její zastřešení ani obnovovat hlavní fotbalové hřiště v Okružní ulici. Předpokládané náklady, které činily spolu s opravou ochozů přes 68 milionů korun, si město nyní nemůže dovolit investovat z vlastního rozpočtu. ČTK to řekl místostarosta města Pavel Hrala (STAN). Radnice ale připravuje nezbytné opravy havarijního stavu ochozů. Mohly by začít v roce 2024.

"Nejdříve se musí udělat chybějící komplexní analýza vytíženosti a technického stavu všech sportovišť a tělocvičen ve městě, na základě které se mohou poté plánovat investiční akce do sportovních zařízení ve městě. Investice do sportovní infrastruktury se musí projednávat se všemi uživateli sportovišť například prostřednictvím sportovní komise," uvedl Hrala.

Projektovou dokumentaci a dokumentaci pro provádění stavby zadalo předchozí vedení města letos a v roce 2021. Celkové náklady na ni byly 928.000 korun (bez daně). Rozpočtované náklady stavby byly 68,5 milionu korun. "Takto vysokou sumu si nyní nemůžeme dovolit investovat z rozpočtu města. Navíc jsme se dohodli s představiteli fotbalového klubu, že budeme nejdříve uvažovat o ekonomické variantě nezbytné opravy havarijního stavu ochozů a začneme řešit potřebné rozšíření zázemí pro sportovce, možné šatny ve stávající tribuně a podobně," řekl Hrala.

Místostarosta předpokládá, že zhotovený záměr, na který již existuje dokumentace, se bude pravděpodobně přepracovávat. V roce 2020 podstoupila rekonstrukci umělá travnatá plocha jednoho z fotbalových hřišť v areálu. Podle informací na webu města to byla investice přesahující devět milionů korun, víc než polovinu uhradily dotace.

Humpolec je asi jedenáctitisícové město. Jeho rozpočet schválený pro letošní rok byl asi 456 milionů korun.