Cime 2 kvartál 2024

Hulín na Kroměřížsku nabízí stavební parcely v nové ulici Vojtěcha Adamce

Hulín (Kroměřížsko) (ČTK) - Hulín na Kroměřížsku nabízí zájemcům ke koupi stavební parcely v nové ulici Vojtěcha Adamce. Vzniká v prostoru bývalých zahrádek v sousedství Wolkerovy ulice. Součástí výstavby je i 18 parcel s inženýrskými sítěmi. Parcely jsou určené pro individuální výstavbu rodinných domů. V tiskové zprávě to dnes uvedl Zdeněk Dvořák z hulínské radnice.

Na vybudování inženýrských sítí a komunikací k rodinným domům v ulici Václava Adamce mělo město letos v rozpočtu vyčleněno 20,2 milionu korun. Podle hulínského starosty Jaromíra Žůrka (ANO) jde o velmi atraktivní lokalitu. "Je v docházkové vzdálenosti do centra města, k supermarketu, zdravotnímu středisku i třeba k poště, přitom jde o opravdu klidné a příjemné místo, vhodné pro bydlení rodin s dětmi i pro seniory," uvedl starosta.

Každá z nabízených parcel má rozlohu zhruba 1000 metrů čtverečních a jsou k nim přivedeny přípojky kanalizace, elektřiny, plynu i vody. Hotová je asfaltová příjezdová cesta, v místě je dětské hřiště. Další informace lze zjistit na webových stránkách města, které má zhruba 6500 obyvatel. Schválený rozpočet Hulína na letošní rok počítá s investicemi téměř za 138 milionů korun.