husqvarna

Hradecký kraj za 148 mil.Kč zmodernizuje Barevné domky Hajnice

Hradec Králové 15. října (ČTK) - Královéhradecký kraj zaplatí za modernizaci budov sociálních služeb Barevné domky Hajnice na Trutnovsku 147,8 milionu korun. Stavební práce by měly začít letos v listopadu a hotovo má být v roce 2024. Fungování sociálního zařízení se po dobu stavebních prací nezmění, informovali dnes ČTK zástupci hejtmanství. Modernizace budov bude rozdělena do dvou etap.

V první etapě stavby stavebníci zbourají ubytovací objekt a hospodářskou budovu pro čistírnu odpadních vod. Po provedení inženýrských sítí vybudují jednopodlažní objekt pro ubytování s kapacitou 36 lůžek a další budovy pro technické zázemí, uvedl náměstek hejtmana pro investice Pavel Bulíček (Piráti).

Ve druhé etapě se počítá s rekonstrukcí hlavních provozních a administrativních budov, včetně vybudování nové kuchyně a prádelny.

"Výstavbou nové budovy pro ubytování klientům poskytneme několikanásobně lepší ubytovací podmínky s vyšší míru soukromí. Přestavba pomůže také personálu, který díky lepším podmínkám bude klientům poskytovat kvalitnější péči," uvedla náměstkyně hejtmana pro sociální věci Martina Berdychová (Východočeši).

Barevné domky Hajnice jsou příspěvkovou organizací Královéhradeckého kraje poskytující sociální služby lidem s mentálním či jiným druhem postižení. Zařízení provozuje také sociálně-terapeutickou dílnu, kavárnu a chráněné dílny, kde se jeho klienti mají možnost dále rozvíjet. Pod Barevné domky Hajnice patří také chráněné bydlení v Trutnově a Dvoře Králové nad Labem, uvedlo hejtmanství.