Cime 2 kvartál 2024

Hradec Králové získal za dva mil. Kč pozemky pro propojení zón Tesco a Makro

Hradec Králové 14. dubna (ČTK) - Město Hradec Králové získalo po více než dvacetiletém snažení poslední pozemky pro výstavbu silnice, cyklostezky a chodníku mezi obchodními zónami Tesco a Makro v lokalitě Hradubická u výpadové silnice z Hradce Králové na Pardubice. Za 1536 metrů čtverečních město zaplatilo přes dva miliony korun. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Kateřina Šmídová.

K propojení obchodních zón chybí vystavět posledních asi 220 metrů silnice. "Pozemky jsou již převedeny do majetku města. Můžeme tedy zahájit přípravy na vybudování propojovací komunikace," uvedl náměstek primátora pro správu majetku Pavel Marek (za ANO).

Díky nové propojovací silnici bude cestování mezi obchody jednodušší auty i městskou hromadnou dopravou. Díky novým stezkám bude bezpečnější provoz i pro chodce a cyklisty. Dosud je spojení mezi oběma zónami možné jen po čtyřpruhové silnici mezi Hradcem Králové a Pardubicemi.

První část komunikace ve směru od obchodů Makro a Sconto by měl ještě letos postavit soukromý investor. Město následně dokončí zbývající část a napojí komunikaci na okružní křižovatku u obchodní zóny Tesco. Na získání stavebního povolení chce město začít pracovat ještě letos, kompletní dokončení silnice by mohlo být hotové do dvou let.

Obchody Makro a Tesco v zóně Hradubická otevřely v roce 2000. Později v zóně přibyly například obchody Hornbach, Sconto, Asko, Electroworld, Decathlon a řada menších obchodních jednotek.