Komatsu potřebu bagr

Hradec Králové přes léto opraví několik sportovišť, dá do nich 15 milionů korun

Hradec Králové (ČTK) - Radnice stotisícového Hradce Králové přes prázdniny opraví několik sportovišť. Celkem do nich investuje asi 15 milionů korun. Největší oprava za 5,3 milionu korun se bude týkat sportovní haly v Třebši, která dostane úsporné osvětlení, novou obrazovku s časomírou a opravenou palubovku, uvedl dnes náměstek primátorky pro správu majetku Pavel Vrbický (Piráti).

Přes pět milionů korun bude stát rekonstrukce sportovišť v areálu TJ Dynamo Plácky. Stavbaři dají na hřiště umělý trávník s ochrannými sítěmi a na hřišti instalují různé cvičební pomůcky. Opravy také řemeslníci udělají na antukovém hřišti ve čtvrti Rusek a na tartanové dráze na hřišti Základní školy Mandysova. Ve sportovním areálu Bavlna vymění poškozený umělý fotbalový trávník.

Největší aktuální sportovní stavbou v Hradci Králové je nyní dokončovaný fotbalový stadion za 650 milionů korun. Radnice jej buduje od srpna 2021. První utkání by na něm měl prvoligový fotbalový klub FC Hradec Králové odehrát 5. srpna. Letos na jaře město za více než 21 milionů dostavělo novou kanoistickou loděnici na břehu Orlice.