Cime 3 kvartal 2024

Hradec Králové nabídne rodinám s dětmi ke zvýhodněnému pronájmu devět bytů

Hradec Králové 14. října (ČTK) - Radnice Hradce Králové nabídne rodinám s dětmi k pronájmu za zvýhodněné nájemné devět bytů. Pokud bude zájemců více, bude se o byty losovat. Celkem má město 125 bytů pro rodiny s dětmi. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Kateřina Šmídová. Podobným způsobem radnice obsazuje takzvané startovací byty pro mladé lidi. V režimu startovacího bydlení město má zahrnuto 135 bytů.

Zatímco startovací byty mají dispozici nejvýše 2+kk, byty pro rodiny jsou větší, až o čtyřech místnostech. Jsou v různých domech města, nejsou tedy soustředěné na jedné adrese.

Uchazeči musejí být rodiči minimálně jednoho dítěte ve věku do 15 let, musí mít trvalý pobyt nebo zaměstnání v Hradci Králové, nesmí být dlužníky města a jeho organizací a nesmí ve městě vlastnit nemovitost k bydlení.

Nájemné je v těchto bytech určeno ve výši 61,05 koruny za metr čtvereční měsíčně. Tržní nájemné je v Hradci Králové téměř trojnásobné. Doba pronájmu je stanovena na tři měsíce s následným prodlužováním.

Žádosti o pronájem si rodiny mohou podat v první polovině listopadu. Případné losování bytů je naplánováno na 6. prosince. Pro případ, že s vítězem losování nájemní smlouva nebude uzavřena, budou losováni pro každý byt dva náhradníci.