husqvarna

Hradec Králové dá do letních oprav a dalších rekonstrukcí škol 125 milionů korun

Hradec Králové 11. července (ČTK) - Radnice stotisícového Hradce Králové v minulých dnech zahájila prázdninové opravy základních a mateřských za více než 16 milionů korun. Kromě toho město bude pokračovat v rekonstrukcích nebo zahájí nové opravy škol za téměř 109 milionů korun. Město například obnovilo práce na přístavbě ZŠ Svobodné Dvory, kterou firma Matex kvůli loňskému úmrtí majitele nedokončila. ČTK to dnes řekla mluvčí magistrátu Kateřina Šmídová.

Pravidelné opravy škol mají na starosti městské Technické služby. Ve dvou školách řemeslníci udělají nové podlahy v tělocvičnách. Dále opraví oplocení areálu ZŠ Štefcova, na ZŠ Josefa Gočára opraví vstupní schodiště. Jesle Orlická dostanou novou střechu a v ZŠ Jiráskovo náměstí technici opraví rozvody topení.

Již v červnu nová firma začala s rozšířením ZŠ Svobodné Dvory o půdní vestavbu a nové odborné učebny. Investice činí 24,1 milionu korun. "Firma musí dokončit rozestavěnou stavbu po předchozí stavební společnosti, která nečekaně skončila," uvedl náměstek primátora pro investice Jiří Bláha.

O prázdninách by měli stavbaři dokončit rekonstrukci Mateřské školy Sluníčko, která začala loni na jaře a přijde na 17,5 milionu korun. V září město dodělá rekonstrukci kuchyně a jídelny v ZŠ SNP za 11,4 milionu korun. Současně chce radnice v létě v ZŠ Úprkova začít s rekonstrukcí pavilonu a jeho nástavbou za 56 milionů korun.