Cime 2 kvartál 2024

Holešovská radnice opravuje za 45 milionů korun budovu Centra pro seniory

Holešov (Kroměřížsko) 30. března (ČTK) - Holešovská radnice opravuje budovu Centra pro seniory v Příční ulici nedaleko centra města. Předpokládané náklady činí zhruba 45 milionů korun, z nich deset milionů korun pokryje dotace od Energetické agentury Zlínského kraje. Řemeslníci z budovy odstranili balkony, pracovat budou na zateplení jejího pláště, opravě střechy a kotelny, řekl ČTK starosta Rudolf Seifert (TOP 09, zvolen za Koalici pro Holešov).

Práce začaly v zimě, hotové by měly být letos. "Trošku nám to komplikuje hnízdění rorýsů. Takže se práce musejí přes jaro a léto nějakým způsobem omezovat a dělat tak, abychom nenarušili hnízdění těchto ptáků," uvedl starosta.

V minulých letech nechala radnice za 35 milionů korun opravit vnitřní prostory zařízení tak, aby se v něm klienti i zaměstnanci cítili lépe. Do budoucna plánuje město v budově také rekonstrukci kuchyně.

Domov pro seniory nabízí 168 míst. Část z klientů podle starosty trpí stařeckou demencí, a jsou proto na specializovaných odděleních. Senioři žijící v domově mají podle starosty mnohdy také potíže s pohybem, případně jsou zcela nepohybliví. Chod zařízení zajišťuje více než sto zaměstnanců.

Další významnou letošní investicí Holešova, který má zhruba 11.500 obyvatel, je rekonstrukce Střediska volného času v místní části Všetuly. V budově je podle Seiferta nutné opravit střechu, pracuje se i na vybudování nových půdních prostor a výtahu.

Náklady dosahují asi 18 milionů korun, dotace z Integrovaného regionálního operačního programu je zhruba 13 milionů. Práce začaly letos a v tomto roce by také měly být hotové. "Provoz střediska není výrazněji omezen," uvedl Seifert. V zařízení podle něj pracuje mírně přes deset zaměstnanců plus mnoho externistů. Docházejí do něj stovky dětí.