Cime 2 kvartál 2024

Holešov asi za 120 milionů korun rekonstruuje krytý plavecký bazén

Holešov (Kroměřížsko) 23. listopadu (ČTK) - V Holešově na Kroměřížsku začala rekonstrukce krytého plaveckého bazénu. Úpravy areálu v Tovární ulici potrvají asi rok, náklady činí zhruba 120 milionů korun. Město si na opravy vzalo úvěr 85 milionů korun, řekl dnes ČTK starosta Rudolf Seifert (TOP 09, zvolen za Koalici pro Holešov). Řemeslníci vymění železobetonové konstrukce bazénu, inženýrské sítě a technologie. Návštěvníkům budou sloužit nové šatny nebo sprchy.

Práce začaly v září. V současné době pracovníci bourají staré konstrukce, pak je začnou nahrazovat novými. "Staré konstrukce byly tak degradované, že hrozilo propadnutí celé vany plaveckého bazénu," uvedl Seifert.

Kromě konstrukcí podle něj řemeslníci vymění rozvody vzduchotechniky, tepla a elektřiny, nutná je také obnova technologií. Plavecký bazén se čtyřmi drahami, menší dětský bazén i tobogan podle starosty zůstanou zachované, byť radnice zvažovala, že část velkého bazénu přemění na zážitkovou s vodními atrakcemi. Především kvůli finanční náročnosti však od těchto plánů město ustoupilo.

Součástí investice je i rekonstrukce a modernizace saun, aby odpovídaly současným hygienickým potřebám a možnostem areálu. "Nové budou i všechny sprchy a šatny a také vstupní prostor s recepcí," řekl Seifert. Pokud to schválí zastupitelé, uvolní podle něj město v příštím roce peníze i na vylepšení posiloven a fitness centra. Zrekonstruovaný areál by měl návštěvníkům začít sloužit příští rok v září.

Krytý plavecký bazén byl v Tovární ulici vybudován v 80. letech minulého století v takzvané akci Z, tedy při neplacených brigádách obyvatel. Bez zásadních oprav fungoval desítky let, jeho generální rekonstrukce tedy byla podle zástupců radnice nezbytná. V Holešově žije zhruba 11.500 obyvatel.