Komatsu potřebuju Bagr

Hluk z dálnice D6 v Novém Strašecí sníží nová stěna, postaví ji ŘSD

Nové Strašecí (Rakovnicko) (ČTK) - Hluk z dálnice D6 v Novém Strašecí sníží nová stěna u Mšecké ulice. Do tří let ji má postavit Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na základě výsledků měření hluku, uvedla dnes za vedení města v tiskové zprávě Eva Videmannová.

Město nedávno obdrželo výsledky měření hluku v úseku D6 exity 25 a 32, tedy mezi Novým Strašecím a sjezdem u Stochova. Měření bylo na třech místech po dobu 24 hodin, a to u rodinných domů v ulici U Stadionu, ve Sportovní ulici a v ulici U Libeně. "Jediné místo, kde se překračuje hluk, je v ulici Sportovní u SOU Nové Strašecí. V ostatních bodech je měření v normě, proto není možné prodloužit stěnu směrem například ku Praze, kde vyrostly v nedávné době nové domy. Toto prodloužení žádalo i město," popsala Videmannová.

Nová protihluková stěna vznikne přibližně před úrovní Mšecké ulice východním směrem před odborným učilištěm, které stojí ve Sportovní ulici. Možné jsou dvě varianty, a to buď tři metry vysoká stěna dlouhá 145 metrů nebo čtyřmetrová stěna dlouhá 120 metrů. Výběr varianty řeší ŘSD společně s architekty.

Podle vedení města bude spolu s postupným zprovozňováním dalších úseků D6 na dálnici houstnout provoz a růst s ním související hluk. V budoucnu by pak mohly vzniknout i další protihlukové stěny.