Komatsu potřebu bagr

Hledá se stavba roku Olomouckého kraje

Olomoucký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků vyhlašuje desátý ročník soutěže Stavba roku Olomouckého kraje. Nominace mohou lidé posílat do 31. ledna 2023. Vítěze oznámí porota na jaře.

„Při svých cestách po Olomouckém kraji vidím často řadu hezkých nových staveb i rekonstrukcí, které jsou ozdobou našeho regionu. A určitě by si zasloužily dostat šanci na krajské ocenění. Právě Stavba roku takovou příležitost nabízí,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Soutěžit se bude tradičně v pěti kategoriích – stavby určené k bydlení a rekreaci, veřejné prostory, dopravní a inženýrské stavby, objekty pro technologii a průmysl, poslední kategorií jsou rekonstrukce. Důležitou podmínkou je, aby byly realizované projekty zkolaudovány v období od 1. ledna 2021 do 31. prosince 2022.

„Olomoucký kraj má hned několik dotačních titulů, ze kterých mohou obce hradit investice třeba do nové infrastruktury, což je jedna z kategorií vyhlašované Stavby roku,“ připomněl Jan Šafařík, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro regionální rozvoj.

Všechny další náležitosti včetně přihlášky do soutěže nabízí webové stránky cenykraje.cz v sekci Stavba roku. Přihlášené práce si budou moci lidé prohlédnout na veletrhu Stavotech v Olomouci i na zmiňovaném webu.

„Soutěž doznala řady dílčích změn co do pravidel i složení poroty, což bude, věřím, impulsem pro ještě větší počet přihlášených investic,“ dodal Jan Žůrek, radní Olomouckého kraje pro oblast kultury.