Komatsu potřebu bagr

Hlavní tah z Plzně na Klatovy a Německo ve Štěpánovicích bude znovu průjezdný

Klatovy 29. června (ČTK) - Plzeňské Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zprovozní ve čtvrtek ráno průtah Štěpánovicemi, poslední obcí před městem Klatovy na hlavním tahu I/27 z Plzně do Německa. Ve směru na Plzeň tak už řidiči nebudou muset využívat značené objízdné trasy přes Točník a Vícenice a silnice I/27 bude opět průjezdná bez omezení oběma směry, řekl dnes ČTK mluvčí ŘSD Adam Koloušek. Jde o investici téměř za 31 milionů korun. Vjezdovou rychlost do obce nově regulují středové ostrůvky ke zvýšení bezpečnosti.

"Obnovilo se asfaltového souvrství vozovky v obci, sjednotilo šířkové uspořádání mezi obrubníky, úpravou prošly autobusové zálivy a chodníky. Dále se upravil odvodňovací systém komunikace a dopravního značení," řekl mluvčí. Stavba byla zahájená loni 20. září, do konce roku dělníci položili novou kanalizaci a vodovod v chodníku mimo silnici.

Stavbu postihl nedostatek stavebního materiálu, konkrétně kamenných obrubníků, ale konečný termín se podařilo splnit. Klatovy, pod které Štěpánovice patří, počítaly s tím, že bude stavba hotová už loni. Kvůli nedostatku žulových obrub se práce přerušily od 1. listopadu do konce letošního března, poté pokračovaly od 1. dubna.

Ve stejný den zahájilo ŘSD opravu Domažlické ulice v Klatovech, kterou také prodloužil nedostatek obrubníků. Bude hotová do konce července a přijde na 46 milionů Kč. Jde o kilometrový úsek frekventované silnice první třídy 22 ze Strakonic přes Klatovy do Domažlic. Teď pokračuje druhá uzavírka obou směrů včetně křižovatky U Klatovského dvora, která potrvá do 15. července, provoz je veden po objízdné trase. Na silnici I/22 dělníci vymění asfalt. "Křižovatka s ulicí Podhůrecká se změní na světelnou, starou lávku pro pěší nahradí nová a opraví se chodníky a inženýrské sítě," dodal Koloušek.