husqvarna

H. Králové dá 29 mil. na opravu střechy jedné z největších sportovních hal v ČR

Hradec Králové (ČTK) - Město Hradec Králové dá hradeckému sportovnímu klubu TJ Slavia 29 milionů korun na opravu střechy sportovní haly v Orlické Kotlině. Hala patří k největším v republice, vedle sebe se v ní dá postavit šest volejbalových hřišť. Peníze na opravu střechy schválili v úterý zastupitelé, řekl ČTK mluvčí radnice Petr Vinklář. Již dříve Hradec Králové s klubem uzavřel dohodu, že město halu v roce 2030 od klubu získá darem. Klub není schopen investovat do velkých oprav přes 30 let staré haly.

Díky městské dotaci bude moci klub vypsat výběrové řízení na dodavatele opravy střechy. Peníze by měly opravu plně pokrýt, město je mělo v rozpočtovém výhledu vyčleněné již od roku 2021. Stavbaři by opravu měli udělat od dubna do září roku 2024. Střecha dostane i zateplení a bude připravena na případnou budoucí montáž sluneční elektrárny.

Radnice již v minulosti na opravy haly přispívala, například v roce 2018 dala téměř 11 milionů korun na novou palubovku. Protože město nemůže dlouhodobě dávat peníze do cizího majetku, vznikla v roce 2021 dohoda o daru haly městu. Samotný převod haly byl posunutý na rok 2030 proto, že oddíl na provoz a opravy haly získal dotace i z jiných zdrojů a v dotačních podmínkách má ujednání i o změnách vlastnictví haly. Pokud by se změnil vlastník haly dříve, musela by Slavia některé dotace vracet. Pozemky pod halou jsou již nyní ve vlastnictví města.

Hala poskytuje zázemí sportovním oddílům a školám všech stupňů. Ročně se v ní vystřídá kolem 30.000 sportovců. Konají se v ní desítky turnajů a akcí republikového významu. Před několika lety město v těsném sousedství haly vybudovalo moderní venkovní areál pro fotbal, volejbal a házenou.