Komatsu potřebuju Bagr

H. Brod nabídl deset parcel v části Suchá, prodala se zatím jen jedna

Havlíčkův Brod (ČTK) - Havlíčkův Brod nabídl ve veřejné obchodní soutěži deset parcel pro rodinné domy v místní části Suchá, prodala se zatím jen jedna. Vyvolávací cena byla na základě znaleckého posudku stanovená na 2200 korun za metr čtvereční včetně daně. Městu by vybrané peníze měly pokrýt náklady na infrastrukturu, kterou tam buduje, nevydělá na tom, uvedla místostarostka Marie Rothbauerová (ODS). Pozemky nabídne radnice znovu k prodeji.

První kolo soutěže bylo 31. srpna. Malý zájem o parcely místostarostku překvapil. "Můžu to přikládat tomu, že to byl prázdninový termín, můžu to přikládat tomu, že v tuto chvíli hypotéky nikdo nedostává na první dobrou a lidé jsou v očekávání, co se bude dít s trhem," řekla. Někteří zájemci se zároveň také ptali na parcely pro řadové domy, které bude radnice nabízet v městské lokalitě Na Nebi.

Ves Suchá je od Havlíčkova Brodu vzdálená přes pět kilometrů. Volných tam je teď devět parcel s rozměry od 450 metrů čtverečních po víc než 1200 metrů. Vybudování technických sítí k parcelám bude město stát 13 milionů korun, hotové budou do konce roku.

Starosta Zbyněk Stejskal (ODS) míní, že to pak na lidi možná zapůsobí jinak, protože na místě uvidí, jak jsou parcely situované v terénu. Poznamenal, že se zatím nestalo, aby se parcely v Havlíčkově Brodě neprodaly, byť to může trvat nějaký čas. "Vzhledem k tomu, že nám ročně ubude 150 až 200 obyvatel, tak pokud jim nenabídneme možnost důstojného bydlení, tak je tady určitě neudržíme," řekl.

V Havlíčkově Brodě se radnice chystá nabídnout stavebníkům parcely pro řadové domy v lokalitě Na Nebi. Prodej by mohl začít ještě letos, stavba sítí pak příští rok zjara. Z 27 parcel, které budou v tomto území pod domovem seniorů, bude 21 města. Havlíčkobrodští zastupitelé na zářijovém zasedání schválili pro tuto lokalitu regulační plán, který do určité míry stanoví, jak bude nová zástavba vypadat.